Jakie kanały na YouTube oglądam najczęściej?

Czasami spotykam się na różnych „włoskolubnych” forach z zapytaniem o włoskie kanały na YouTube, które warto oglądać. Nie wiem, co to znaczy „warto oglądać”, bo dla każdego z nas różne kanały warte będą uwagi. Niemniej jednak chętnie pokażę Wam dzisiaj, co ja oglądam, jakie kanały na YouTube oraz przy których kanałach lubię tracić czas. Choć słowo „tracić czas” przy kanałach włoskich to złe pojęcie, gdyż każda styczność z językiem włoskim, zwłaszcza kiedy uczymy się tego języka, jest dla nas wartością dodaną.

icon-720926_640

Kanały na YouTube możemy oglądać, bo lubimy jakieś zagadnienie, np. motoryzacja, kanały beauty czy historia (jak w moim przypadku), ale możemy też oglądać kanały o zwykłej codziennej rzeczywistości, czyli daily vlogi. Jak wiecie, Internet to przepastna dziura, której nikt nigdy nie będzie w stanie obejrzeć od A do Z. Kanałów na YT jest miliardylion pięćset dwa dziewięćset. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Moja poniższa lista kanałów na YT to lista vlogerów, których oglądam prawie codziennie, a z całą stanowczością wtedy, kiedy publikują oni nowy filmik. Mam przy niektórych z nich włączone dzwoneczki powiadamiające mnie o nowym filmiku. Te same, o które czasami vlogerzy się proszą. Dzięki nim żaden film mi nie umknie. Jest to, więc jednak pomocna i przydatna funkcja.

icon-720924_640

No dobrze, kanały kanałami, ale jak oglądać, aby się nauczyć języka włoskiego? Wiecie, co? Odpowiedź jest prosta. Po prostu oglądać. Jak wciągniecie się w któryś z kanałów, to oglądacie i nie zwracacie już czasem uwagi, że czegoś nie jesteście w stanie zrozumieć. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że na początku może być ciężko zrozumieć, szczególnie jeśli nie macie biegłości w rozumieniu ze słuchu. No, ale właśnie po to chcecie oglądać włoskiego jutuba, aby się osłuchać i z każdym filmikiem rozumieć coraz więcej i więcej. To trochę jak z oglądaniem filmów, przy czym wiemy, że filmy to reżyserka, a vlogi na YT to nierzadko spontan. Usłyszycie tam język potoczny, a jeśli oglądacie kanały młodzieżowe, to bankowo spotkacie się z mocno potocznym językiem, nierzadko slang. Taki język także fajnie znać. Jak dla mnie, takie filmiki to kopalnia wiedzy na temat życia codziennego danej społeczności.

Polecam z całego ser ducha.

Najczęściej oglądam:
1) Learn Italian with Lucrezia
2) Il Lato Positivo
3) ItalianoAutomatico
4) Stefano Cavada
5) theShow
6) Leonardo Decarli
7) Leonardo DecarliLIVE
8) Italy Made Easy
9) Francesco Sole
10) the pillow
11) Oneworlditaliano
12) Casa Surace
13) Sgrammaticando
14) FRENCHMOLE
15) Fotticchio
16) Podcast Italiano
17) Jack Nobile
18) LearnAmo 
19) Marcello Ascani

Zapraszam także na oficjalny kanał na YouTube italia-il-mio-cuore, gdzie znajdziecie jeszcze wiele innych kanałów, które subskrybuję oraz znajdziecie także kilkanaście playlist z muzyką włoską, hiszpańską, francuską, a także filmy włoskie i po włosku.

A jakie Wy oglądacie włoskie kanały na YouTube? Dajcie znać w komentarzu. Chętnie poznam coś nowego.


0 thoughts on “Jakie kanały na YouTube oglądam najczęściej?

  1. […] GRUDZIEŃ 2018 Jaki był ten 2018 rok? Moim celem/planem/postanowieniem na 2019 rok jest…? Plany ... https://italianelcuoreblog.wordpress.com/2018/03/06/spis-tresci-bloga-italia-nel-cuore

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *