TOP 5 Umuzykalnionego (wpis gościnny)

Dziś na blogu italia-nel-cuore mamy gości, a dokładniej jednego. Umuzykalniony to człowiek, który żyje muzyką, wie wszystko o muzyce i w sumie jest sam muzyką. Bloger muzyczny, którego content możecie podziwiać tutaj –> BLOG i tutaj –>  FANPAGE i tutaj też –> INSTAGRAM.

Bez tytułu

(kliknij w obrazek aby przenieść się na blog)

Polecam wszystkim muzykolubnym social media Pana Umuzykalnionego, na serio zna się na tym co robi. Dzisiaj zaprezentuje nam swoje TOP 5 włoskich piosenek lata 2018. Ciekawi jesteście jakie to piosenki? Zapraszam.


La musica dell’estate 2018, czyli Top.5 włoskich piosenek 2018 według Umuzykalnionego

Mija półmetek wakacji, a lato i duże temperatury dają się we znaki nie tylko w naszym kraju. Korzystając z zaproszenia, chciałbym Wam przedstawić Top.5 wakacyjnych piosenek w języku włoskim.
Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie i z kieliszkiem Aperol Spritz zrelaksujecie się przy muzyce!

5. Dolcenera – Un Altro Giorno Sulla Terra

Stawkę otwiera wielokrotna uczestniczka Festiwalu Sanremo – 41letnia Dolcenera. „Un Altro Giorno Sulla Terra” to singiel promujący najnowsze wydanie włoskiej artystki. Piosenka miała swoją premierę w maju, natomiast „Kolejny dzień na ziemi” odkryłem niedawno.
Wpadający w ucho refren, wakacyjny teledysk i szybki rytm sprawią, że zapragniecie zatańczyć przy tej piosence.

4. Federica Carta, La Rua – Sull’Orlo Di Una Crisi D’Amore

Jeśli ktoś chciałby poznać interesującą historie duetu Federica Carta i zespołu La Rua polecam „Sull’Orlo Di Una Crisi D’Amore„.
Ujęła mnie prostota wykonania teledysku, który powstał na pięknej, opuszczonej plaży oraz znakomity tekst piosenki.
Opowiada ona o podróży dwojga ludzi, jaką jest związek i bycie razem. Podróż ta kryje wiele niepewności i lęków, jednak tak długo jak będziemy iść w tą samą stronę, tak będzie nam dane trwać w tej relacji.
Duet pracował prawie rok nad piosenką, która znalazła się na najnowszym albumie zespołu La Rua.

3. Laura Pausini – E.STA.A.TE

Najnowsza płyta Laury Pausini, którą nie muszę tu nikomu przedstawiać, zawiera sporo tanecznych kawałków. Singiel promujący nowe wydane to E.STA.A.TE. Wakacyjny utwór na 100%!
Osobiście z najnowszej płyty Laury, polecam również piękny utwór „Frasi a meta
Teledysk do „E.STA.A.TE” został nagrany w Miami (zupełnie nie rozumiem dlaczego nie w piękniej Italii) przez Leandro Manuela Emede, a premierę miał 8 czerwca 2018 r.

2. Betta Lemme – Bambola

Mimo, że piosenka jest w trzech językach, to niewątpliwie hit tegorocznych wakacji również w Italii. Dotarła do nas dopiero teraz, natomiast swoją premierę miała już w pod koniec 2017r.
Betta Lemme urodziła się w Kanadzie, ale ma włoskie korzenie. Mimo umuzykalnienia i talentu do gry na fortepianie, poszła w świat mody. W 2016 roku wróciła do muzyki, by przygotować dla nas hity takiej jak „Bambola„.
W teledysku możecie zauważyć duży wpływ mody i współczesnej sztuki, a sama piosenka ma znakomite brzmienie. Stację muzyczne już określiły „Lalkę” jako hit lata 2018. Ja jednak pozostawiłem najważniejsze na koniec…

1. Anna Tatangelo – Chiedere scusa

Chiedere scusa” to ostatnia #piosenkatygodnia na moim blogu i włoski przebój wakacji 2018! Piosenkę odkryłem zupełnie przypadkiem. Słuchając piękny utwór Anny pt. Libera, trafiłem na jej kanał na Youtubie.
„Chiedere scusa” to kwintesencja piękna włoskiego języka, świetny wokal Anny, za którym tęskniłem oraz taneczny rytm. Dla mnie numer 1 w tegoroczne wakacje!

A może Wy macie swoje Top.5 tegorocznych piosenek ? Zachęcam do podzielenia się tym w komentarzu.
Zapraszam na mój blog i dziękuję Giacomo za zaproszenie do bycia częścią włoskiej przygody jaką jest italia-nel-cuore.


0 thoughts on “TOP 5 Umuzykalnionego (wpis gościnny)

  1. […] 2018 Zaznacz to, co wiesz. Nie odwrotnie. Książki [ze słownikiem]. Czy to dobry wybór? TOP5 Umuz... https://italianelcuoreblog.wordpress.com/2018/03/06/spis-tresci-bloga-italia-nel-cuore

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *