#TydzieńZnekiem, czyli nauka włoskiego przez zabawę (dzień 1)

Moi Drodzy Czytelnicy. Egzaminy się pokończyły, matura poszła (mam nadzieję) do przodu 🙂 wyniki z egzaminu pisemnego będą dopiero 30 czerwca, ale wynik egzaminu ustnego był od razu i egzamin zdałem. Teraz trzeba się wziąć ostro do pracy z blogiem, bo trochę go zaniedbałem, ale obiecuję nadrobić.

Proponuję Wam naukę języka poprzez zabawę w postaci piosenek. Łatwiej jest uczyć się w trakcie przyjemności, jaką jest słuchanie muzyki 🙂 Raz w miesiącu na „fejsbókowej” grupie będziemy wybierać najpierw wykonawcę, a później 5 piosenek, które wypełnią nowy cykl #tydzieńZ… Przez tydzień codziennie będą teksty piosenek i kilka krótkich ćwiczeń do tekstu oraz ogólnych. Na koniec tygodnia będzie zamieszczony klucz do zadań.

Członkowie „fejsbókowej” grupy italia-nel-cuore wybrali spośród kilkunastu piosenek 5 najlepszych, których wykonawcą jest NEK. Ten włoski piosenkarz gościł już na blogu w ramach cyklu #MuzyczneŚrody.
Wyniki głosowania przedstawione są w grafice.

Na pierwszy ogień idzie piosenka „Laura non c’è

NEK – ćwiczenia „Laura non c’è”

NEK – klucz – Laura Non c’è

Zapisz

Zapisz


2 thoughts on “#TydzieńZnekiem, czyli nauka włoskiego przez zabawę (dzień 1)

  1. […] MAJ 2017 Z pamiętnika maturzysty, czyli 3 tygodnie do matury z języka włoskiego. Co zrobić? #Tyd... https://italianelcuoreblog.wordpress.com/2018/03/06/spis-tresci-bloga-italia-nel-cuore

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *