Pierwsze urodziny bloga italia-nel-cuore

To już dzisiaj. Rok! Blog italianelcuore obchodzi swoje pierwsze urodziny. Czas, więc na małe podsumowanie.

Zanim narodził się mój blog, czytałem wiele innych blogów traktujących o Włoszech, o języku i podróżach. Szczególną moją uwagą cieszyły się Italia poza szlakiemfan page na fb, Studia-Parla-Ama fan page na fb oraz Włoskielovefan page na fb. Można powiedzieć, że to te blogi były głównie moimi przewodnikami w blogosferze. Czytałem je i tak sobie wyobrażałem jak to fajnie jest siedzieć i pisać te wszystkie notki, szukać informacji. Nigdy jednak nie pomyślałem o tym, aby może samemu spróbować coś napisać tak na poważnie. Rozterki były dość przyziemne w stylu „przecież nikt tego nie będzie czytać”. Wystartowałem z notką o książce „Rzymskie dolce vita”. Później druga notka, trzecia i czwarta i tak dotarłem do 80 wpisów, co daje średnio 6 wpisów na miesiąc.

Czytelników bloga przybywało, moje serce rosło w siłę i utwierdzałem się, że jednak warto było zacząć to robić. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez bloga, bez pisania, bez ciągłego szukania informacji. Blog to wspaniałe narzędzie do samokształcenia.

13728421_10207267870755053_6289662_o(1)Od lipca 2016 r. blog jest częścią grupy Blogi językowo-kulturowefan page na fb. To bardzo fajny projekt, który zrzesza polskich blogerów językowych i kulturowych. Dzięki temu mogłem uczestniczyć w takich wydarzeniach jak „W 80 blogów dookoła świata”, „Miesiąc języków”, czy „Blogowanie pod jemiołą”. Każdy wpis z tych akcji mieliście okazję przeczytać na blogu. Link do notek w ramach wpisów językowo-kulturowych znajdziecie TUTAJ.

Italia-nel-cuore zajmuje się nie tylko językiem włoskim, jego gramatyką i leksyką. To także wpisy dotyczące historii Włoch, historii języka włoskiego oraz łaciny, recenzje książek i dialektów. Nie brakuje także porad jak się uczyć albo jak się nie uczyć języka włoskiego czy jak prowadzić zeszyt do nauki języka włoskiego. To właśnie ta notka o zeszycie cieszyła się i nadal cieszy największą popularnością.

Marco CartaCykl #MuzyczneŚrody osiągnął sukces, i wiem, że cykl ten ma swoich fanów, dzięki czemu w jakiś sposób przyczyniam się osobiście do Waszego rozwoju w języku włoskim. To bardzo budujące. A przy okazji jest to świetny sposób na propagowanie włoskiej muzyki w Polsce. Bo włoska muzyka to nie tylko Al Bano i Romina Power i ich niezniszczalny przebój „Felicità°.

To wszystko, co mam dzisiaj i miejsce, w którym jestem jest tylko dzięki Wam. Widzę, że moja praca ma sens i jesteście Wy, Czytelnicy bloga moim motorem napędowym.

Teraz czas na podziękowania, czyli taka mała „wazelina” 😉

Aleksandra, Natalia, Magdalena – to blogowe dziewczyny, które w jakiś sposób ukształtowały mój blog. Mentorki bloga 🙂

Agnieszka – mój wieloletni nauczyciel włoskiego w szkole Laurea, o którym pisałem m. in. TUTAJ. To dzięki Agnieszce jestem w miejscu, którym jestem z moją wiedzą językową. Wiem, wiem, Agnieszka ciągle uważa, że mogę wiedzieć więcej, ale Aga spokojnie, wszystko przede mną. Niemniej jednak wiedzą językową, którą się z Wami dzielę, jest zdobyta dzięki szkole Laurea.

Marcel – mimo że to autor bloga o języku angielskim (Angielska Herbata), to jednak jest inspiracją w wielu momentach i dzięki temu jego porady dotyczące języka angielskiego mogę przenieść na grunt języka włoskiego.

Konrad, Przemek – Panowie, wielkie dzięki za wsparcie i kibicowanie, a dodatkowo dzięki Przemkowi, notki mają przecinki w miejscach, w których powinny, nie mają skrótów myślowych oraz przechodzą wnikliwą korektę. Pamiętajmy jednak, że jesteśmy tylko ludźmi i nawet najlepszym zdarzają się błędy 😛

Ernest – z całego serducha dziękuję za logo bloga, które stało się już rozpoznawalne i jest integralną częścią projektu italia-nel-cuore.

grazie
Aby blog był jeszcze lepszy i rozwijał się, napiszcie w komentarzu proszę, o czym chcielibyście czytać na blogu, jaka tematyka Was interesuje? Może jakiś cykl o historii Włoch? A może więcej porad „Co? Gdzie? Kiedy? I jak?”.

grazie di cuore a tutti voi


URODZINOWY KONKURS!!!

Jak urodziny to i prezenty. Przy czym prezenty rozdawać będę ja. A dokładniej nagrody w urodzinowym konkursie. Co należy zrobić? Przede wszystkim być kreatywnym, ponieważ konkurs będzie fotograficzny. Podeślijcie na adres mailowy italia-nel-cuore@outlook.com Wasze zdjęcie w czasie, kiedy uczycie się języka włoskiego. Może to być zdjęcie przy biurku, nad książką, nad zeszytem, z książką w ręku. W każdym razie foto ma przedstawiać Was uczących się języka włoskiego. Bądźcie kreatywni.

1487753390595

Nagrodą w konkursie jest książka G. Cremonesi, P. Bellini – I come Italia, Aspetti di civilita’ italiana + CD, wyd. ELI.

Jest to książka, która dotyczy cywilizacji i kultury współczesnych Włoch na poziomie A2/B1, mogąca stanowić dodatek do każdego kursu języka włoskiego. Zawiera 20 autonomicznych rozdziałów i posiada trzyczęściową strukturę:
– podstawowe informacji na temat Włoch (położenie geograficzne, język itd…),
– informacje na temat Włoch w kontekście aspektów społecznych,
– informacje kulturowe oraz dotyczące aktualności.
Książka posiada dużą ilość autentycznych materiałów (w tym fragmenty książek, piosenek, wywiadów i artykułów prasowych). W każdym z rozdziałów oprócz prezentacji danego zagadnienia znajdują się również ćwiczenia ułatwiające i sprawdzające zrozumienie i zapamiętanie podanych informacji, jak również zachęcające do dyskusji z innymi osobami. Dodatkowo książka zawiera ćwiczenia opracowane pod kątem wymogów CILS 2. Załączona płyta CD audio zawiera nagrania zaprezentowanych tekstów, dodatkowe materiały audio niewyszczególnione w książce, jak również ćwiczenia na rozumienie ze słuchu i mówienie.

Regulamin konkursu:
1. Zapraszam do polubienia mojego fanpage’a na Facebooku.
2. Zadaniem konkursowym jest zrobienie fotografii przedstawiającą osobę w trakcie nauki języka włoskiego i wysłanie fotografii na adres e-mail: italia-nel-cuore@outlook.com
3
. Do fotografii należy wysłać zgodę na publikację zdjęcia w razie wygranej.
4. Organizatorem konkursu i fundatorem nagrody jest autor niniejszego bloga.
5. Konkurs trwa od dzisiaj (22 lutego 2017 r.) do środy 8 marca 2017 r. do godziny 23:59.
6. Nagroda zostanie przyznana przez organizatora konkursu.
7. Nagrodą w konkursie jest książka: G. Cremonesi, P. Bellini – I come Italia, Aspetti di civilita’ italiana + CD, wyd. ELI”.
8. Wynik konkursu zostanie opublikowany 9 marca 2017 r. pod regulaminem konkursu.
9. Autor zwycięskiej fotografii zostanie poproszony o podanie adresu, na który będzie przesłana nagroda.
10. Nagroda zostanie wysłana listem poleconym, priorytetowym po 9 marca 2017 r. na adres wskazany przez zwycięzcę.

WYNIK KONKURSU

Bardzo dziękuję za udział w urodzinowym konkursie. Nadesłaliście kilkanaście fotografii, z których wybrać jedną jedyną było bardzo ciężko.

Zwycięzcą urodzinowego konkursu zostaje Agnieszka Budzyńska, która otrzymuje książkę „I come Italia”.

Wyróżnienie i nagrodę niespodziankę zdobywa praca, którą nadesłała Joanna Kim

Obie Panie proszę o przesłanie na adres mailowy
italia-nel-cuore@outlook.com
adresów na które będę mógł przesłać nagrody.

Zapisz


0 thoughts on “Pierwsze urodziny bloga italia-nel-cuore

  1. […] Gabbani Antyczne walentynki, czyli Luperkalia. Jak NIE uczyć się języka włoskiego… Pierwsz... https://italianelcuoreblog.wordpress.com/2018/03/06/spis-tresci-bloga-italia-nel-cuore

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *