#MuzyczneŚrody inaczej niż zawsze…

Dziś zachęcam Was do spędzenia muzycznej środy inaczej niż dotychczas. Na czym polega ta dobra zmiana? 🙂 Otóż na tym, że nie będzie tekstu tradycyjnego i ćwiczeń. Przedstawiam Wam stronę lyricstraining.com, z piosenkami (nie tylko włoskimi), dzięki którym możecie uczyć się słówek, wstawiając je w luki, słuchając piosenki.

Na czym to polega? Wybieracie piosenkę dostępną na stronie, do której link znajdziecie pod tekstem. Później wybieracie poziom, jeden z czterech dostępnych (początkujący, średnio zaawansowany, zaawansowany i poziom expert), włączacie i…słuchacie, a kiedy przyjdzie moment, trzeba wstawić z klawiatury odpowiednie wysłyszane słowo. Jeśli słowo wpiszemy źle, nie przejdziemy dalej, a czas, który mamy na wstawienie poprawnej formy, płynie. Ilość słów w piosence zależy od tego, jaki poziom wybraliśmy na samym początku.

nekPostanowiłem zaproponować Wam zabawę w nowym stylu piosenką NEKa „Laura non c’è„. Piosenkę tę zaśpiewał w 1997 r. na Festiwalu Piosenki Włoskiej w Sanremo. NEK, czyli Filippo Neviani urodził się w 1972 r. w północnych Włoszech, w miejscowości Sassuolo, w regionie Emilia-Romania. Piosenkarz jest znany polskiej publiczności dość dobrze, szczególnie osobom uczącym się języka włoskiego ponieważ łatwość piosenek powoduje, że chętnie uczymy się języka poprzez jego piosenki. Dodatkowo sama muzyka jest łatwo wpadająca w ucho.

LINK DO STRONY lyricstraining.com

LINK DO STRONY Z PIOSENKĄ I TEKSTEM DO UZUPEŁNIENIA

Już za tydzień wracamy do tradycyjnej formy cyklu #MuzyczneŚrody.


3 thoughts on “#MuzyczneŚrody inaczej niż zawsze…

  1. […] których wykonawcą jest NEK. Ten włoski piosenkarz gościł już na blogu w ramach cyklu #Muzyczne... https://italianelcuoreblog.wordpress.com/2017/06/05/tydzienznekiem-czyli-nauka-wloskiego-przez-zabawe
  2. […] w natarciu – Giovanni Caccamo #MuzyczneŚrody w San Marino Na początku była łacina… #... https://italianelcuoreblog.wordpress.com/2018/03/06/spis-tresci-bloga-italia-nel-cuore

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *