#MuzyczneŚrody – Sanremo 2015 w natarciu – Giovanni Caccamo

Chyba każdy kto mnie zna, wie, że jestem fanem Festiwalu Piosenki Włoskiej, który rok rocznie odbywa się w Sanremo. Dlatego postanowiłem dziś zaproponować Wam piosenkę z tegoż festiwalu. Dokładniej z roku 2015.

5Być może słyszeliście o tym artyście, jeśli nie, to macie okazję zapoznać się z jego pierwszą sanremową propozycją. Piszę pierwszą, bowiem artysta ten wystąpił dwa razy na festiwalowej scenie. Artysta ten to Giovanni Caccamo. Pochodzi z Sycylii, odkrył go muzyk Franco Battiato. Franco znany jest fanom festiwalowo-konkursowej piosenki, gdyż wystąpił w duecie z Alice w 1984 r. w Konkursie Piosenki Eurowizji w Luksemburgu. Młody (ur. 1990 r.), z charakterystycznym delikatnym acz nie słabym głosem, wdarł się szturmem na scenę 65. edycji festiwalu w 2015 r. i zgarną dość sporo nagród. Wygrał całą grupę „Nuove proposte” z piosenką „Ritornerò da te„, otrzymał nagrodę krytyków festiwalu im. Mii Martini (Premio della Critica del Festival della canzone italiana „Mia Martini”, nagrodę”Emanuele Luzzati” i nagrodę Sala Stampa „Lucio Dalla”.

Kiedy zaprezentowano w 2015 r. piosenki „Nuove proposte” Sanremo 2015, od razu wpadła mi w ucho. Mocno kibicowałem i Giovanniemu i piosence. Udało się. Satysfakcja była 🙂

1

Zapraszam więc do nauki wraz z Giovannim. Oprócz tradycyjnego tekstu do uzupełnienia, znajdziecie także krzyżówkę, dzięki której powtórzycie nazwy europejskich państw. Po włosku oczywiście.

Ps. wiecie, że na Sycylii jest też miasto, które nazywa się…Caccamo? Przypadek? 😉

Giovanni Caccamo – tekst piosenki + krzyżówka
Giovanni Caccamo – klucz do piosenki i krzyżówki

Zapisz


0 thoughts on “#MuzyczneŚrody – Sanremo 2015 w natarciu – Giovanni Caccamo

  1. […] do #Matura2017 z języka włoskiego, cz. 2, słownictwo (matura ustna) 63 urodziny kanału RAI Uno #... https://italianelcuoreblog.wordpress.com/2018/03/06/spis-tresci-bloga-italia-nel-cuore

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *