Zaplanuj swoją naukę!

Znacie ten stan, kiedy powinniście wziąć się do nauki, ale najzwyczajniej w świecie nie chce się Wam? Najczęściej pod nosem mruczymy „Zrobię to później!„. Odkładanie i odwlekanie wszystkiego na zaś. Taka tendencja ma nawet swoją naukową nazwę, a mianowicie p r o k r a s t y n a c j a. Jak podaje wikipedia jest to „tendencja, utożsamiana z odwlekaniem, opóźnianiem lub przekładaniem czegoś na później, ujawniająca się w różnych dziedzinach życia.”

Dlaczego tak się dzieje, że odpowiedzialne za to są…misie? Tak, tak…misie, tzn. NIE CHCE MI SIĘ 😉 Nie jestem wyrocznią, ale może szwankuje po prostu system planowania? Zaplanujemy sobie, że w danym dniu zrobimy to, to, to i tamto też. Natłok wszystkich obowiązków, które nałożyliśmy na siebie, okazuje się zbyt duży i…odkładamy po kolei wszystko na zaś.

nie chce mi się

I tu z pomocą może przyjść dobre planowanie. Kalendarz, terminarz, organizer…PLANER!

Zaplanuj swoją naukę, usystematyzuj swój miesiąc pracy, nie bierz się za wszystko na raz i od razu bo porażka murowana. Rozłóż materiał tak, aby nauka była przyjemnością, a nie gonitwą z tematu na temat.

Proponuję Ci planer italia-nel-cuore w wersji pdf. Możesz go pobrać, wydrukować i włożyć do swojego zeszytu przedmiotowego z języka obcego. Choć nie tylko, bo dobrze jest zaplanować swoje życie w ogóle!

PLANER (wersja pdf)

Nie cofniesz przeszłości. Kształtuj przyszłość! Planuj!


0 thoughts on “Zaplanuj swoją naukę!

  1. […] Jemiołą”, czyli blogowy kalendarz adwentowy. Nauka języka poprzez piosenki #MuzyczneŚrody ... https://italianelcuoreblog.wordpress.com/2018/03/06/spis-tresci-bloga-italia-nel-cuore

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *