Nauka języka poprzez piosenki #MuzyczneŚrody

Jak najszybciej i najlepiej osłuchać się z językiem obcym, którego się uczymy? Metod jest wiele, ale zgodzicie się ze mną, że nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepszy skutek. Dlatego też dobrą metodą jest nauka poprzez słuchanie piosenek. Słuchamy te, które lubimy, a dzięki temu zapamiętujemy więcej słówek. Chcemy przecież wiedzieć co śpiewa nasz ulubiony wykonawca. Jak to z piosenkami bywa, słuchamy ich na okrągło i w sumie znamy teksty na pamięć. Dlaczego więc nie wykorzystać tego do nauki?

Postanowiłem rozpocząć cykl „Muzyczne środy„. Co tydzień będę prezentować Wam różne włoskie piosenki z tekstami do pobrania i do ćwiczenia na rozumienie słówek ze słuchu. Każdy tekst zawierać będzie luki (puste pola), w które należy wpisać słówka usłyszane w nagraniu. Dołączę także klucz z prawidłowym tekstem, ale obiecajcie mi, że najpierw wykonacie ćwiczenie, a dopiero później sprawdzicie jakie są prawidłowe słówka. Umowa stoi? 🙂

Dziś jako pierwsza idzie pod „naukowy nóż”, piosenka „Splendida Ostinazione„. Śpiewa Marco Carta. Moim zdaniem to jego najlepszy utwór.

Tekst piosenki – ćwiczenie
Tekst piosenki – klucz

Zachęcam także do zostawienia w komentarzu Waszych propozycji włoskich piosenek. Tego co słuchacie, co lubicie. Bawmy się językiem obcym bo ten nie składa się z samych regułek i wyjątków.


0 thoughts on “Nauka języka poprzez piosenki #MuzyczneŚrody

  1. […] wielkimi krokami… „Blogowanie pod Jemiołą”, czyli blogowy kalendarz adwentowy. N... https://italianelcuoreblog.wordpress.com/2018/03/06/spis-tresci-bloga-italia-nel-cuore

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *