Fiszkoteka – serwis, który nauczy Cię słówek.

„Nauczę się języka obcego. Nauczę się języka włoskiego. Tak! To dobry wybór!” Wybór dobry, ale mh…jaką metodę dobrać, aby jak najskuteczniej zapamiętać jak największą ilość słówek w taki sposób, aby nie wyparowały już następnego dnia? Każdy z nas, kiedy uczył się języka obcego robił tradycyjne listy słówek w kolumnach. Po lewej stronie słówko w języku obcym a po prawej jego polskie tłumaczenie. Taka metoda też dobra, ale czy skuteczna? Dla niektórych pewnie tak ale przecież to nie jedyna metoda nauki słownictwa.

Metod na naukę jest mnóstwo. Każdy ma swoją i uważa, że ta jest najlepsza, bo przynosi efekty.

Jedną z innych metod jest nauka z fiszek. Co to takiego jest fiszka? Jest to dwustronna karteczka, gdzie na jednej stronie znajduje się pytanie, a na drugiej odpowiedź. Pytaniem może być np. słówko w ojczystym języku, dajmy na to pies, a odpowiedzią słówko w języku, którego chcemy się nauczyć. W naszym przypadku będzie to un/il cane. Fiszki tradycyjne czyli te papierowe są dostępne na rynku już od dawna. Metoda ta cieszy się wśród młodych ludzi dużym zainteresowaniem, gdyż jest szybka, łatwa no i co najważniejsze nie trzeba dźwigać ze sobą tony książek. Jednak minusem (według mnie jednym z kilku) jest to, że można je po prostu pogubić. Włożymy gdzieś w książkę, gazetę i…nie ma fiszek.

fiszkotekaPL

Dlatego najlepszym rozwiązaniem są fiszki on-line. Z taką elektroniczną pomocą przychodzi do nas fiszkoteka.pl Czym jest Fiszkoteka? To serwis, który w łatwy i szybki sposób pomoże Ci usystematyzować wiedzę i sam zorganizuje powtórki.

Nie będzie krzyczeć na Ciebie, że nie pamiętasz znaczenia słowa, bowiem Fiszkoteka jest cierpliwa. Będzie robić Ci ciągłe powtórki aż do momentu w którym zapamiętasz wszystkie słówka z danego działu. Do chwili, w której nie nauczymy się danego słowa to program sam będzie regulować częstotliwość powtórki. Jest także możliwość ściągnięcia całej listy słówek w formacie pliku PDF, z której możemy korzystać nie mając dostępu w danym momencie do Internetu. Możemy także wydrukować fiszki w postaci tradycyjnych karteczek. Dzięki tym udogodnieniom, otwierają się przed nami nowe możliwości nauki słówek za pośrednictwem Fiszkoteki.

To serwis z ponad 12. milionami fiszek ze słownictwem z 24 języków, począwszy od angielskiego skończywszy na zuluskim. Z Fiszkoteki korzysta obecnie ponad 600 000 użytkowników. To, co najważniejsze a czego nie ma w tradycyjnych fiszkach a Fiszkoteka nam oferuje to WYMOWA! To bardzo ważny element nauki języka obcego. Bez poprawnej wymowy nigdy nie nauczymy się w pełni języka obcego. Jest to wielką zaletą, że oprócz samej nauki słówek uczymy się także poprawnie mówić. Każde słówko zaopatrzone jest w lektora i klikając na odpowiednią ikonkę możemy posłuchać prawidłowej wymowy. Wymowę możemy ściągnąć w postaci pliku mp3. Nasze słówka można powtarzać w czasie spaceru, bądź przy wykonywaniu innych czynności domowych. Przyjemne z pożytecznym, prawda? Dodatkowo znajdziemy też miejsce na naukę prawidłowej pisowni, co jest kolejnym pozytywnym aspektem uczenia się poprzez Fiszkotekę.

Fiszkoteka zapewnia nam to wszystko a nawet więcej. Mamy dostęp do ekspertów, którzy w przypadku problemów zawsze pomogą.

Sight_2016_07_18_185726_088

Serwis fiszkoteka.pl proponuje nam naukę słówek w kilku kursach. Pierwszym z nich jest kurs Podstawowe słownictwo z języka włoskiego. Składa się z wyselekcjonowanych, niezbędnych do nauczenia się słówek, tak abyśmy mogli w sposób komunikatywny porozumieć się z Włochami. Znajdziemy tam słownictwo z takich kategorii jak: kolory i kształty, części ciała, zwierzęta, kultura i sztuka, zdrowie, jedzenie, narodowości, ubrania, środki transportu, codzienne czynności a także zagadnienia gramatyczne jak np. przyimki miejsca. Łącznie znajdziemy aż 47 różnych lekcji z ogólnej tematyki słówek.

Dodatkowo Fiszkoteka proponuje naukę w trzech zupełnie nowych kursach. Są to: 1000 najważniejszych rzeczowników po włosku, 300 najważniejszych określeń po włosku i 500 najważniejszych czasowników po włosku.

WP_20160719_08_16_38_Pro

Zaletą tych kursów jest nauka słownictwa w kontekście. Każdy kto uczył się jakiegokolwiek języka obcego wie, że najlepiej nowe słownictwo przyswaja się poprzez kontekst w jakim się ono znajduje. Słowo wyrwane z kontekstu jest suchym „faktem” a dopiero ubrane w kontekst nabiera nowego znaczenia. Idąc tym tropem, Fiszkoteka wychodzi na przeciw uczącym się i stworzyła listy słówek wraz z kontekstem. Dodatkowo dla wzrokowców udogodnieniem są fiszki z…obrazkami. Obok słówek znajdują się obrazki, dzięki którym łatwiej będzie zapamiętać nowe hasła.

WP_20160719_08_18_11_Pro

Fiszkoteka to nie tylko wersja na komputer. To także wersja mobilna na telefon i tablet. Możemy z niej korzystać w podróży, w drodze do pracy czy w przerwie śniadaniowej w szkole. Wersja komputerowa i mobilna są ze sobą kompatybilne, tak więc nie ma znaczenia czy będziemy uczyć się na tablecie, telefonie czy komputerze ponieważ nasze lekcje zostaną zapisane po prostu na naszym koncie. Nie ma co się oszukiwać. Każdy z nas ma kilkanaście jeśli nie kilkadziesiąt aplikacji w telefonie. Miejsce dla jeszcze jednej tak przydatnej jak Fiszkoteka, na pewno się znajdzie.

Fiszkoteka to solidna firma, która pomoże Ci w usystematyzowaniu swojej wiedzy oraz poznaniu słówek, o których może nie miałeś pojęcia. Nauka staje się łatwa i przyjemna oraz efektywna.

Na podstawie słówek z fiszkoteka.pl powstała notka na moim blogu o wakacjach, którą możecie przeczytać TUTAJ.

Zapisz


2 thoughts on “Fiszkoteka – serwis, który nauczy Cię słówek.

  1. […] 117. urodziny FIATa… Strażak, pogotowie ratunkowe – jak po włosku jest wypadek? Fiszko... https://italianelcuoreblog.wordpress.com/2018/03/06/spis-tresci-bloga-italia-nel-cuore

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *